Aroma masāža

Aroma masāža ir masāža, kurā izmanto dabiskās eļļas un ēteriskās eļļas. Katra no šīm eļļām iedarbojas uz organismu kopumā un aktivizē dabiskos organisma aizsargspēkus. Aroma masāža apvieno dažādus masāžas paņēmienus un aromterapiju, kas ļauj sasniegt patiesi apbrīnojuma dziedniecisku efektu. Masāžas laikā izmantojot ēteriskās eļļas papildus notiek psihoemocionālā iedarbība, kas ļauj ātrāk sasniegt relaksāciju un atveseļošanos.  Aroma masāžu ir iespējams veikt izmantojot dažādas masāžas tehnikas

Aroma masāžas iedarbība
Masāžas laikā ēteriskās eļļas caur ādu iekļūst organismā, kas sniedz ne tikai kosmētisko efektu, bet arī veicina atveseļošanās procesus organismā un pastiprina masāžas iedarbību. Ēteriskās eļļas ir gaistošas vielas, kuras masāžas laikā tiek uztvertas ar ožu un tieši iedarbojas uz smadzeņu aktīviem centriem. Tās palīdz atslābt prātam un norimt emocijām. Šobrīd aroma masāža ir populāra alternatīvās medicīnas metode, kuru izmanto dažādu slimību profilaksē un ārstēšanā.

Ēterisko eļļu iedarbība
Ēterisko eļļu iedarbība ir daudz smalkāka nekā augu iedarbība uz organismu. Atkarībā no ēterisko eļļu dozas un formas var panākt dažādu terapeitisko iedarbību.  Parasti augsta ēterisko eļļu koncentrācija masāžās eļļa tiek lietota, lai tā fiziski iedarbotos uz ķermeni, turpretī neliela ēterisko eļļu koncentrācija vairāk iedarbojas uz psiho emocionālo fonu.   No medicīnas viedokļa aromātiskā masāžas iedarbojas divos veidos – reflektorā un hormonālā. Reflektorā iedarbība uz organismu notiek ar ožas palīdzību. Ieelpojot kādu ēterisko eļļu mēs sajūtam tās aromātu. Hormonālā iedarbība notiek pateicoties tam, ka ēterisko eļļu molekulas caur elpceļu un ādas kapilāriem nonāk asinsritē.  Ēteriskām eļļām piemīt spēja mainīt cilvēka elektromagnētisko lauku, tādejādi mainot cilvēka noskaņojumu un pašsajūtu.  Zinātniski ir pierādīts, ka ēteriskām eļļām piemīt spēcīga antibakteriāla, pretsēnīšu iedarbība un spēja dziedēt rētas. Tās satur daudz vērtīgu vielu  – hormonus, vitamīnus un minerālus. Pielietojot vairākas ēteriskās eļļas vienlaicīgi ir iespējams panākt sinerģijas efektu, proti dziļāku un plašāku iedarbību uz organismu.